Kredyt hipoteczny a kurs walut

W momencie gdy oceniają bogate oferty banków, wielu z nich rozpatruje jedną z kilku opcji. Pierwszy wybór przed jakim stają to wybór w jakiej walucie będzie przyszłe zadłużenie. Oczywiście do wyboru jest waluta rodzima, jak również euro czy frank szwajcarski. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie. Czy kursy walut zejdą w dół czy wzrosną? Tego niestety nie da się przewidzieć. Oczywiście najdogodniejszą opcją byłoby wzięcie kredytu gdy dana waluta jest na wysokim poziomie, jednak wielu osobom nie jest to dane.
Po wyborze dogodnej dla siebie waluty przychodzi czas na przeanalizowanie ofert z każdego banku wtedy też warto spojrzeć nie tylko na samo oprocentowanie kredytu, ale również na kilka innych ważnych kwestii. 
Przede wszystkim należy się upewnić, że umowa kredytowa przez cały okres jej trwania nie może się zmienić bez pisemnej zgody obu stron, to zapewni kredytobiorcy spokój, że warunki udzielonego kredytu będą stałe, a ewentualne zmiany muszą być przez niego zaakceptowane.
Kolejną ważną kwestią jest kwestia prowizja banku za udzielenie takiej pożyczki, często bowiem jest tak, że prowizja ta umyka klientom i potem dowiadują się ile tak naprawdę zapłacili bankowi za to, że będą go spłacać prze następne 30 lat. Warto również zwrócić uwagę na wysokość składki na ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego o ile takowe w umowie zostało zawarte.
Po podpisaniu umowy kredytowej można szykować swoje wymarzone mieszkanie. Należy jednak pamiętać o terminowym spłacaniu rat, bo zgodnie z większością umów, za nieterminowe spłaty oprócz odsetek karnych, bank może mieć prawo do wypowiedzenia umowy kredytowej nierzetelnego klienta


Zobacz wszystkie artykuły!

BiznesCenter.com.pl - Twoja firma w Internecie       strona główna | dodaj firmę | kontakt | logowanie | regulamin | mapa serwisu